Újra inspiráló bibliaórák a Wessiben! A tavalyi négy részes sorozat után idén is folytatódik a festményprédikáció-sorozat. Az első alkalom Máté leírása mentén szeretne eljutni – sok-sok illusztrációval – a közismert jelenet értelmezéséhez, ami nagyobb jelentőségű az üdvösségünkre nézve, mint azt gondolnánk.
Az epifánia görög szó, jelentése megjelenés, jelenlét. A keresztények számára Jézus Krisztus megváltóként való megtestesülését, illetve második eljövetelét jelenti. A hagyomány szerint január 6-án ünnepeljük, hogy a háromkirályok, Gáspár, Menyhért és Boldizsár, mint az ókori világ előkelő, pogány, keletről érkezett képviselői hódoltak az újszülött Jézus előtt. A Szentírás azonban nem ír arról, hogy hányan voltak, mi volt a nevük, mi volt a rangjuk, mi volt a koruk, melyik nemzetet képviselték. Máté nem ezekért a részletekért tartotta fontosnak, hogy az evangéliumba illessze a történetet. Minden kiegészítés az eredeti történethez képest tükrözi az eltelt kétezer év vallási, kulturális, társadalmi, világnézeti igényeit és vágyait. Végeláthatatlan a sor jól értesült, önjelölt kutatókból, akik a legvadabb teóriákkal állnak elő. Az alcím nekik szól.
Bibliaóra-vezető: Mikes Balázs
Mikes Balázs a gyülekezet diakónusa, aki civilben teológus és grafikus, elsősorban a középkorban készült, vallási témájú festmények alapján magyarázza az igét. A vetített illusztrációk alapján képet kaphatunk a középkorban élt ember hitéről, bibliaértelmezéséről, istenképéről. Mindeközben néző és előadó közösen ered az elveszett jelképek, szimbólumok nyomába. Sok érdekes információ is elhangzik a festmények alkotóiról, a mecénásokról, a képek megrendelőiről. Végső soron pedig a festmények maguk prédikálnak és mutatják be Isten csodálatos világát.
Időpont: 2021. január 28-án, csütörtökön este 6 órakor.
Online alkalom.
A festményprédikációk-sorozat korábbi alkalmai megtekinthetők Youtube-csatornánkon.
Bővebben a csütörtöki bibliaórákról.