Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Ebben az évben először dupla alkalmunkon mindkétszer megtelt a nagyterem és online is sok százan követték az alkalmakat.

Ezúttal a fő témánk a születés és halál volt, valamint ami közben, illetve ami utána történik, menyegző formájában. A zene mellett most is megjelent a már hagyományos, társművészeti kitekintés.
A nem túl méretes, de annál különösebb installáció képeink között is látható: akvárium az akváriumban. Eredetije egy rajz: a belső akvárium benne úszó magányos hallal zárt, elvonult, kivett világra utalt, felette felirat: vallásosság. Mindaz, mi kívül volt rajta, nagyon hasonló közeg, rajta felirat: lelkiség. Keresztényként megint önmagunkra ismerhettünk, esetleg feltehettük a kérdést: mit is kért, hogyan imádkozott Jézus halála előtt néhány órával?

Galéria

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Fiatal házasok hétvégéje

Fiatal házasok hétvégéje

2023. április utolsó hétvégéjét a fiatal házasok nagy részével egy kapcsolatépítő hétvégén tölthettük együtt. Gyülekezetünkben már több éve havi rendszeres, a párkapcsolat építésével foglalkozó találkozásokat szervezünk jegyesek és fiatal házasok számára annak érdekében, hogy kiegyensúlyozott, […]

Tartalom megosztása
70 év

70 év

1953. Pünkösd. Akkor a középiskolában minden reggel a Szabad Nép – rádión beolvasott – vezércikke meghallgatásával kezdődött meg a tanítás. Hit, Jézus neve vagy gyülekezet említése szóba sem jöhetett. De odahaza diakónus édesapám minden este […]

Tartalom megosztása