Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Ebben az évben először dupla alkalmunkon mindkétszer megtelt a nagyterem és online is sok százan követték az alkalmakat.

Ezúttal a fő témánk a születés és halál volt, valamint ami közben, illetve ami utána történik, menyegző formájában. A zene mellett most is megjelent a már hagyományos, társművészeti kitekintés.
A nem túl méretes, de annál különösebb installáció képeink között is látható: akvárium az akváriumban. Eredetije egy rajz: a belső akvárium benne úszó magányos hallal zárt, elvonult, kivett világra utalt, felette felirat: vallásosság. Mindaz, mi kívül volt rajta, nagyon hasonló közeg, rajta felirat: lelkiség. Keresztényként megint önmagunkra ismerhettünk, esetleg feltehettük a kérdést: mit is kért, hogyan imádkozott Jézus halála előtt néhány órával?

Galéria

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk. Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, […]

Tartalom megosztása