Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Születés és halál – Szimfonikus istentisztelet [galéria]

Ebben az évben először dupla alkalmunkon mindkétszer megtelt a nagyterem és online is sok százan követték az alkalmakat.

Ezúttal a fő témánk a születés és halál volt, valamint ami közben, illetve ami utána történik, menyegző formájában. A zene mellett most is megjelent a már hagyományos, társművészeti kitekintés.
A nem túl méretes, de annál különösebb installáció képeink között is látható: akvárium az akváriumban. Eredetije egy rajz: a belső akvárium benne úszó magányos hallal zárt, elvonult, kivett világra utalt, felette felirat: vallásosság. Mindaz, mi kívül volt rajta, nagyon hasonló közeg, rajta felirat: lelkiség. Keresztényként megint önmagunkra ismerhettünk, esetleg feltehettük a kérdést: mit is kért, hogyan imádkozott Jézus halála előtt néhány órával?

Galéria

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
30 éve építkezünk…

30 éve építkezünk…

Az ország első, Wesselényi utcai, idén immár 137 éves baptista imaháza 1994-ben került vissza az egyház tulajdonába. Azóta folyamatosan megújul, idén – újra – a tető van soron. Az épületet rendkívül megviselték az állami tulajdonban […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása