Újra inspiráló bibliaórák a Wessiben! Idei negyedik alkalmunkon Caravaggio Krisztus sírbatétele című festményéről lesz szó. Betekintést kapunk a művész egyik leghíresebb, leginkább elfogadott alkotásába. Hogyan lehet egyetlen képben ábrázolni a reményből lett tragédiát és a tragédiából lett reményt.
Különösen időszerű ez a téma, amikor a koronavírus járvány bizonytalanná, reménytelenné teszi az embereket – még talán a hívőket is –, hasonlóan a tanítványokhoz akik kétezer évvel ezelőtt Krisztust látták meghalni és eltemetni. A Megváltó halála sokkolta azokat az embereket, akik közel álltak hozzá, hallgatták beszédeit, látták csodáit, látták, ahogy feltámasztotta Lázárt. Azt hitték ez nem történhet meg. Nem lehet, hogy megtörténik amiről annyit beszélt, hogy meg kell halnia, és hogy halálával új életet, örök életet ad azoknak, akik hisznek benne. Az üdvösség útjának ezt a felkavaró részletét Caravaggio alkotása a végletekig egyszerűsítve és egyben a végletekig tökéletesítve mutatja be. A Halhatatlan holt paradoxonja először és utoljára erre a kevesebb, mint harminchárom órára igaz, amit Jézus a sírban töltött.
Bibliaóra-vezető: Mikes Balázs
Mikes Balázs a gyülekezet diakónusa, aki civilben teológus és grafikus, elsősorban a középkorban készült, vallási témájú festmények alapján magyarázza az igét. A vetített illusztrációk alapján képet kaphatunk a középkorban élt ember hitéről, bibliaértelmezéséről, istenképéről. Mindeközben néző és előadó közösen ered az elveszett jelképek, szimbólumok nyomába. Sok érdekes információ is elhangzik a festmények alkotóiról, a mecénásokról, a képek megrendelőiről. Végső soron pedig a festmények maguk prédikálnak és mutatják be Isten csodálatos világát.
Időpont: 2021. április 29-én, csütörtökön este 6 órakor
Online alkalom
A festményprédikációk-sorozat korábbi alkalmai megtekinthetők Youtube-csatornánkon.