Az emmausi menü – festményprédikáció

Az emmausi menü – festményprédikáció

Újra inspiráló bibliaórák a Wessiben! Idei ötödik alkalmunkon Caravaggio: Az emmausi vacsora c. festményéről lesz szó. A témát többször is megfestette a művész. Részben ezeket, részben más festők által alkotott – a témához kapcsolódó – képeket is összehasonlítunk ezen az alkalmon. Az emmausi fogadóban elköltött vacsorán hárman ülnek az asztalnál. Egyikük feltámadt a halálból és örök élete van, a másik kettő éppen most jutott ismeretre. Jézus az örök élet lehetőségét kínálja fel nemcsak a vásznon lévő asztaltársaságnak, hanem mindannyiunknak, akik felismerjük őt az életünkben.

„Mindig is foglalkoztatott ez a történet. Az emmausba vezető úton két extanítvány, akik folyton a Mester lábainál ültek, hallgatták tanításait, látták csodatetteit, alig néhány órával Jézus kivégzése után nem ismerik fel őt. Szinte kezdik missziózni az »idegent« és álmélkodnak azon, hogy nem hallott a Jeruzsálemben történt eseményekről. Aztán nem is az arcáról, hanem a kenyér megáldásának gesztusáról ismerik fel. Mi volt Jézus célja ezzel? Mit üzen az ige és mit üzen a festmény? Mi van az étlapon, aminek elfogadásával mindenkinek az életét képes megváltoztatni Jézus?” (Mikes Balázs bibliaóra-vezető)

Mikes Balázs a gyülekezet diakónusa, aki civilben teológus és grafikus, elsősorban a középkorban készült, vallási témájú festmények alapján magyarázza az igét. A vetített illusztrációk alapján képet kaphatunk a középkorban élt ember hitéről, bibliaértelmezéséről, istenképéről. Mindeközben néző és előadó közösen ered az elveszett jelképek, szimbólumok nyomába. Sok érdekes információ is elhangzik a festmények alkotóiról, a mecénásokról, a képek megrendelőiről. Végső soron pedig a festmények maguk prédikálnak és mutatják be Isten csodálatos világát.

Időpont: 2021. május 27-én, csütörtökön este 6 órakor

Az alkalomról az élő közvetítés és a festményprédikációk-sorozat korábbi alkalmai megtekinthetők Youtube-csatornánkon.

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása