Ősz

Ősz

Ismerjük hát meg, törekedjünk megismerni az URat! Eljövetele biztos, mint a hajnalhasadás, eljön hozzánk, mint az őszi eső, mint a tavaszi eső, mely megáztatja a földet. (Hós 6:3)

Szeptember hónapja, az ősz beköszönte a pihenés ideje után egy dolgosabb időszak eljövetelét is jelenti – gyülekezetünkben is. Ennek legbiztosabb jele, hogy imaházunkban újból elindultak a vasárnapi iskolai foglalkozások. Három csoportban több, mint harminc bibliakörös kezdhette meg az új tanévet. Hálásak vagyunk azért, hogy a tanítók, segítők csoportja új, fiatal, lelkes tagokkal bővült. Reménykedünk abban, hogy a gyermekek a foglalkozásokon keresztül is megismerik Isten szeretetének sokféle megnyilvánulását, megszeretik a közösséget, a gyülekezetet. Vasárnaponként a 10 órakor kezdődő istentiszteleteken a gyermekpercek alatt együtt hallgatjuk meg az üzenetet a gyerekekkel, majd az óvodások az alagsori teremben, az alsósok a kávézóban, a fölső tagozatos diákok az ifjúsági teremben vesznek részt a foglalkozásokon.

Kérjük a testvéreket, hogy hordozzák ezt a szolgálatot is kitartóan imádságaikban!

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk. Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, […]

Tartalom megosztása