Gyermek közösségi nap

Gyermek közösségi nap

Hétvégén közös programra vártuk a gyerekeket, amit – az időjárási viszonyok miatt – az imaházban szerveztünk meg. Célunk az volt, hogy jobban megismerjék egymást, közösen alkossanak, együtt, csapatban dolgozzanak.

Talán legnagyobb sikere a reggeli közös sütizésnek volt. Rövid időn belül elfogyott minden, így hiába jöttek le később a nagyok egy kis csemegéért. Reggeli után csoportonként kaptak feladatot a gyerekek. Egy bibliai képet vagy idézetet kellett puzzle darabokból összerakniuk, felragasztaniuk és kidíszíteniük. Ezt követte a kisteremben a gyermekpercek. Hetényi Orsi Dávid és Góliát történetét hozta el közénk, azzal az üzenettel, hogy ne féljünk, mert Isten velünk van és néha a lehetetlennek tűnő dolgokban is győzedelmeskedhetünk!

Ez után következett a legizgalmasabb rész! Vegyes csapatokat alakítottunk és kezdődhetett a verseny. Három helyszín is zajlottak az események. Az egyiken felépíthettük Bábel tornyát. A következőn mi is megküzdhettünk Góliáttal. Végül pedig egy-egy bibliai jelenet lerajzolásával rajzképességeinket is kamatoztathattuk. A végén kiértékeltük csapatokat és mindenki kapott egy kis ajándékot.

Reméljük, mindannyiunk számára örömet okozott az együttlét és ez az alkalom is hozzájárul, hogy a gyerekek várják és szívesen jöjjenek a vasárnapi iskolába.

…a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya. (Ján 12:26 KG)

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
30 éve építkezünk…

30 éve építkezünk…

Az ország első, Wesselényi utcai, idén immár 137 éves baptista imaháza 1994-ben került vissza az egyház tulajdonába. Azóta folyamatosan megújul, idén – újra – a tető van soron. Az épületet rendkívül megviselték az állami tulajdonban […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása