Gyermek közösségi nap

Gyermek közösségi nap

Hétvégén közös programra vártuk a gyerekeket, amit – az időjárási viszonyok miatt – az imaházban szerveztünk meg. Célunk az volt, hogy jobban megismerjék egymást, közösen alkossanak, együtt, csapatban dolgozzanak.

Talán legnagyobb sikere a reggeli közös sütizésnek volt. Rövid időn belül elfogyott minden, így hiába jöttek le később a nagyok egy kis csemegéért. Reggeli után csoportonként kaptak feladatot a gyerekek. Egy bibliai képet vagy idézetet kellett puzzle darabokból összerakniuk, felragasztaniuk és kidíszíteniük. Ezt követte a kisteremben a gyermekpercek. Hetényi Orsi Dávid és Góliát történetét hozta el közénk, azzal az üzenettel, hogy ne féljünk, mert Isten velünk van és néha a lehetetlennek tűnő dolgokban is győzedelmeskedhetünk!

Ez után következett a legizgalmasabb rész! Vegyes csapatokat alakítottunk és kezdődhetett a verseny. Három helyszín is zajlottak az események. Az egyiken felépíthettük Bábel tornyát. A következőn mi is megküzdhettünk Góliáttal. Végül pedig egy-egy bibliai jelenet lerajzolásával rajzképességeinket is kamatoztathattuk. A végén kiértékeltük csapatokat és mindenki kapott egy kis ajándékot.

Reméljük, mindannyiunk számára örömet okozott az együttlét és ez az alkalom is hozzájárul, hogy a gyerekek várják és szívesen jöjjenek a vasárnapi iskolába.

…a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya. (Ján 12:26 KG)

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk. Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, […]

Tartalom megosztása