Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk.

Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, a Covid miatt pedig 2020-ban kényszerszünetet tartva – örömmel és lelkesen készülünk ezekre a napokra. Ünnepnek is tekinthetjük a lehetőséget, amikor kicsit elvonulva a világ zajától együtt lehetünk Isten közelségében.

Izgalmas kérdés volt, hogy melyik téma elmélyítésére szánjuk ezt a két napot. A témaválasztást, előadásokat, csoportbeszélgetéseket legtöbb esetben kiválónak ítélték a visszajelzést adó résztvevők. Legnagyobb közösségi élményt a szombat este jelentette többek számára. Amikor betekintést nyerhetünk egymás életébe, harcaiba, nem csak az „ünneplő ruhás” énünket merjük megmutatni, hanem egymás küzdelmei, esetleges bukásai is tanulságul szolgálnak számunkra, ezek a testvéri kapcsolatok elmélyülésében, egymás tiszteletében is segítséget nyújtó pillanatok. Különleges alkalom is adódott szombat délután, amikor jó néhány testvér megtekintette a Balatonszabadi belterületén előleggel lefoglalt táborhelyet, ahol imádkoztak a leendő táborért, a projekt további előrehaladásáért.

Jövőre, velünk, ugyanitt?!

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása
Célba értek cipősdobozaink

Célba értek cipősdobozaink

A gyülekezet által készített karácsonyi ajándék cipősdobozokkal december 27-én délután érkezett segítőivel Kiskunmajsára Szilágyi Kornél, az Út a Reményhez Alapítvány igazgatója. Az ünnepi alkalom karácsonyi énekek éneklésével kezdődött, majd karácsonyi üzenet hangzott el Jézus Krisztus születéséről, az […]

Tartalom megosztása
A Názáreti Jézus 

A Názáreti Jézus 

Sok hírt hallunk és kapunk mostanság, ami nyugtalanságra, időnként halálfélelemre ad okot. De Isten elkészítette már a biztonságunkat, ha az Ő gyermekei vagyunk, ha elfogadtuk Jézus Krisztus megváltását.  Jézus ekkor ezt mondta neki: Én vagyok […]

Tartalom megosztása