Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk.

Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, a Covid miatt pedig 2020-ban kényszerszünetet tartva – örömmel és lelkesen készülünk ezekre a napokra. Ünnepnek is tekinthetjük a lehetőséget, amikor kicsit elvonulva a világ zajától együtt lehetünk Isten közelségében.

Izgalmas kérdés volt, hogy melyik téma elmélyítésére szánjuk ezt a két napot. A témaválasztást, előadásokat, csoportbeszélgetéseket legtöbb esetben kiválónak ítélték a visszajelzést adó résztvevők. Legnagyobb közösségi élményt a szombat este jelentette többek számára. Amikor betekintést nyerhetünk egymás életébe, harcaiba, nem csak az „ünneplő ruhás” énünket merjük megmutatni, hanem egymás küzdelmei, esetleges bukásai is tanulságul szolgálnak számunkra, ezek a testvéri kapcsolatok elmélyülésében, egymás tiszteletében is segítséget nyújtó pillanatok. Különleges alkalom is adódott szombat délután, amikor jó néhány testvér megtekintette a Balatonszabadi belterületén előleggel lefoglalt táborhelyet, ahol imádkoztak a leendő táborért, a projekt további előrehaladásáért.

Jövőre, velünk, ugyanitt?!

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
30 éve építkezünk…

30 éve építkezünk…

Az ország első, Wesselényi utcai, idén immár 137 éves baptista imaháza 1994-ben került vissza az egyház tulajdonába. Azóta folyamatosan megújul, idén – újra – a tető van soron. Az épületet rendkívül megviselték az állami tulajdonban […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása