Elkészülni, felkészülni!

Elkészülni, felkészülni!

Mindig nagy izgalommal várjuk mi, a szervezők és a résztvevők is a Szombat5 táborát.

Idén immár negyedjére mehettünk együtt táborozni – ezúttal a festői szépségű Bózsvára. A növekvő létszámnak köszönhetően kinőttük korábbi táborhelyeinket, így most 116 fővel az adventista közösség nyári táborába vendégeskedtünk, Budapesttől 260 km-re, a szlovák határhoz nagyon közel. A közösségben minden korosztály képviseltette magát, különböző felekezetekből. Olyan testvérek is ellátogattak a táborba, akiknek év közben kevésbé van lehetőségük szoros testvéri kapcsolatot gyakorolni. Érkeztek olyanok is, akik még eddig nem voltak az Úr követői és voltak lelkes Krisztus követők is.

Minden nap volt tanítás, dicsőítés és egyéni csendességre való lehetőség is. A tábor témája az Elkészülni, Felkészülni! gondolat köré épült. Vendég tanítónak Uzonyi Barnabást hívtuk, aki a Péceli Baptista Gyülekezet lelkipásztora, továbbá Kövesdi Áron, Koltai Kristóf, Kondor Marcell és Réz Ádám is tanított, bátorított minket. Az volt a vezetők szívén, hogy egyre inkább legyenek figyelmünk középpontjában a mai kor kihívásai, nyomásai alatt az elkészültség és a felkészültség. Igyekeztünk a programokat úgy összeállítani, hogy legyen időnk a közelben lévő természeti szépségekhez, látványosságokhoz is közel kerülni. Túráztunk, tóban fürödtünk, erdei vasutaztunk, sportoltunk délutánonként.

Nagyon barátságos és szolgáló szívű vendéglátóink voltak, kiemelkedően finom és tartalmas étrenddel voltunk ellátva. Segítőkészek voltak mindenben, az előre nem tervezett, kialakult helyzetek megoldásaiban is.
Összességében öt, Istentől megáldott csodálatos napban volt részünk, sok-sok megújulással, megfrissüléssel, újrakezdéssel és tanulságokkal. Hisszük, hogy ezek a táborok közösségkovácsoló erővel bírnak és a hívő életünk minőségét is nagyban meghatározzák.

Réz Anita

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk. Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, […]

Tartalom megosztása