Ökumenikus imahét 2023

Ökumenikus imahét 2023

Ebben az évben január 15-én kezdődik és 25-ig tart az Ökumenikus imahét a Krisztus-­hívők egységéért. Az imahét nyitó istentisztelete 15-én, vasárnap 18 órakor a Kálvin téri református templomban lesz. Lelkészünk 19-én, csütörtökön szolgál igei gondolatokkal a Szent Erzsébet Plébániatemplomban, a Rózsák terén. Oda, az ottani imaalkalomra várjuk a testvéreket, ezért akkor nem tartjuk meg bibliaóránkat Wesselényi utcában.

A Minnesotai Egyházak Tanácsa által kijelölt munkacsoport a 2023. évi imahét vezérigéjének az Ézsaiás 1:17-et választotta:

Tanuljatok jót tenni, törekedjetek igazságra, térítsétek jó útra az erőszakoskodót! Védjétek meg az árvák jogát és az özvegyek peres ügyét!

JANUÁR 17. KEDD 18:00
Fasori Evangélikus Templom (1071 Bp., Városligeti fasor 17.)
Igehirdető: BAGI LÁSZLÓ református lelkész

JANUÁR 18. SZERDA 18:00
Baross téri Református Egyházközség Temploma
(1146 Bp., Szabó József u. 16.)
Igehirdető: Dr. KOVÁTS GYÖRGY pásztor, Mahanaim

JANUÁR 19. CSÜTÖRTÖK 18:00
Budapesti Árpád-házi Szent Erzsébet Plébániatemplom
(1074 Bp., Rózsák tere 8.)
Igehirdető: KÜBLER JÁNOS baptista lelkipásztor

JANUÁR 20. PÉNTEK 18:00
Budapesti Görögkatolikus Parókia Temploma (1074 Bp., Rózsák tere 9-10.)
Igehirdető: Dr. KHALED A. LÁSZLÓ metodista szuperintendens

JANUÁR 21. SZOMBAT 18:00
Felsőerdősori Metodista Gyülekezet (1068 Bp., Felsőerdősor u. 5.)
Igehirdető: MIHALOVICS MIHÁLY görögkatolikus pap

JANUÁR 22. VASÁRNAP 18:00 – ZÁRÓ AGAPÉVAL
Gyulai Pál utcai Református Gyülekezet (1085 Bp., Gyulai Pál u. 9.)
Igehirdető: GARACZI GERGELY római katolikus pap


További információ: Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása