Esti mesék

Esti mesék

Isten életeket megváltoztató munkájáról szól Tósoki Renáta testvérünk Esti mesék című, zenei estje. Az ő történetét elmesélő alkalom az élet és az ÉLET nagy kérdéseiről szól, különleges módon téve bizonyságot mélységekről és magasságokról, Isten munkájáról, Krisztus közelségéről, az új ember születéséről.

Renáta így ír erről: Az est célja az volt, hogy a megszokottól eltérő módon, tabuk nélkül beszéljünk Isten gyógyító, szabadító munkájáról, amely nem mentes a küzdelmektől, nehézségektől, és ami sokszor a siralom völgyén át vezet, de mindemellett rengeteg csodával, áldással és Jézus különleges közelségével jár. Alkotótársaimmal az én történeteimet szólaltattuk meg. Mesélek a haláltól való megmenekülésemről és szorongásból, kényszerbetegségből történő gyógyulásomról, úgy, hogy igazi bátorítás legyen azok számára, akik hasonló mélységeket járnak be. Mindezt egy olyan sajátos zenei közegbe csomagolva, ami segít elhordozni a sokszor nehéz, fájdalmas tartalmat és mindemellett különleges élményt is nyújt.

Az Esti meséket rögzítette a PAX TV, a felvétel már a megtekinthető YouTube-on, és az estről szóló beszámoló mellett a Baptista egyház honlapján is.

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása
WESSI 150 – Szimfonikus istentisztelet

WESSI 150 – Szimfonikus istentisztelet

Különleges alkalmon vehettek részt, akik eljöttek gyülekezetünk március 5-i, jubileumi Szimfonikus istentiszteletére. Jubileumi, mert szinte napra pontosan 150 évvel ezelőtt érkezett az éppen születőfélben lévő, az egyesülés lázában égő, akkor még csak leendő Budapestre egy […]

Tartalom megosztása