Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában.

Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a gyülekezet Youtube-csatornáján jelennek meg, de levelezőlistánkon és Facebook-csoportunkban is megosztjuk azokat. Arra hívunk mindenkit, hogy a napunkba építsünk bele csendességi, ima-időket, amikor a megadott igék alapján, a témákhoz igazodva imádkozunk.Bízunk abban, hogy mindez erősíti személyes kapcsolatunkat Krisztussal, és megújíthatja gyülekezeti közösségünket is. Mindez nem feladat, hanem lehetőség az Úrral való közösségre és a testvérekkel való ima-összekapcsolódásra. Biztatunk mindenkit arra is, hogy a böjt valamilyen formáját rövidebb-hosszabb időben gyakorolja (ételtől való tartózkodás, vagy akár tv-sorozat böjt, vagy valamilyen kedvtelés elhagyása stb.), és a helyett az Úrral legyünk közösségben.

Az imahetek alatt személyes imaösszejöveteleket is tartunk gyülekezetünk kistermében a következő időpontokban:

· január 8., hétfő 18:00-19:30
· január 11., csütörtök 18:00-19:30
· január 14., vasárnap 9:15-9:45
· január 15., hétfő 18:00-19:30
· január 18., csütörtök 18:00-19:30
· január 21., vasárnap 9:15-9:45

Az imahetek tematikája:

I. Személyes és családi életünk

· január 8., hétfő –  Szívünk állapotáért és tisztaságáért – Neh 1:5-9
· január 9., kedd – Istennel való személyes közösségünkért – Ef 3:16
· január 10., szerda – Jellemben való növekedésünkért – Gal 5:19-26
· január 11., csütörtök – Családi kapcsolatainkért    Kol 3:12-17
· január 12., péntek – A házasságokért – Préd 4:9-12
· január 13., szombat – Az egyedülállókért – Zsolt 27:14

II. Gyülekezeti élet

jan. 14., vasárnap – Növekedésért minden területen – 1Kor 3:6-9
jan. 15., hétfő – Egységért – 1Pét 3:8-9
jan. 16., kedd – Betegekért, szükségben lévőkért – Mt 6:25-31
jan. 17., szerda – Vezetőkért, szolgálókért – Jak 1:5
jan. 18., csütörtök – Ifjúságért és gyermekekért – Jer 1:7

III. Misszió

jan. 19., péntek – Bátorságért a személyes bizonyságtételben – Apcsel 4:29-31
jan. 20., szombat – Istent nem ismerő ismerősökért – 1Tim 2:3-4
jan. 21., vasárnap – Országunkért és Budapestért – Tim 2:1-2

Kövesdi Áron és az elöljáróság

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Célba értek cipősdobozaink

Célba értek cipősdobozaink

A gyülekezet által készített karácsonyi ajándék cipősdobozokkal december 27-én délután érkezett segítőivel Kiskunmajsára Szilágyi Kornél, az Út a Reményhez Alapítvány igazgatója. Az ünnepi alkalom karácsonyi énekek éneklésével kezdődött, majd karácsonyi üzenet hangzott el Jézus Krisztus születéséről, az […]

Tartalom megosztása
A Názáreti Jézus 

A Názáreti Jézus 

Sok hírt hallunk és kapunk mostanság, ami nyugtalanságra, időnként halálfélelemre ad okot. De Isten elkészítette már a biztonságunkat, ha az Ő gyermekei vagyunk, ha elfogadtuk Jézus Krisztus megváltását.  Jézus ekkor ezt mondta neki: Én vagyok […]

Tartalom megosztása
Nem hiábavaló

Nem hiábavaló

Egy friss jövőkutatás szerint 2035-ben lesz vége a világnak. Akik bibliakörre jártak, tudják, hogy előtte vagy utána vége lehet, de pont akkor nem.  Sokan a világ romlására való tekintettel már nem kezdenek házépítésbe, gyerekvállalásba, mert […]

Tartalom megosztása