Kezdetben – festményprédikáció

Kezdetben – festményprédikáció

2022-ben is folytatódnak az inspiráló bibliaórák a Wessiben! Idei első alkalmunkon A teremtés kárpitja című gobelinről lesz szó.

Az ember szereti, ha az őt körülvevő világban rend uralkodik. Tudatában van, hogy egyszer elkezdődött az élete (általában dátum szerint is) és annak is, hogy valamikor befejeződik. De hogy mikor jön el ennek az ideje, azt senki sem tudja. Sejteni, következtetni, jósolni lehet, de a pontos idejét megmondani nem. Azt csak az tudja Aki Van, a Teremtő Isten.

A modern tudományos gondolkodás bármi mást inkább elfogad a világ keletkezéséről, mint azt az ősrégi tényt, hogy Isten teremtette. Minden elmélet valamilyen emberi logika, számítás, teória mentén halad. De minden elméletnek kell, hogy legyen egy fix pontja, ahonnan elindulhat és ráépíthati a maga tudományos, fantasztikus vagy spirituális elképzelését. Az ókorban élt szicíliai matematikus Arkhimédész mondta: „Adjatok egy biztos pontot, és én kifordítom sarkaiból a világot.” Senki nem talált ilyen pontot, mert emberek vagyunk és bár Isten miattunk és értünk teremtette a világot, csak a töredékét fogjuk fel a makro- és mikrokozmosznak. Matematikai nyelven mondva, az eredmény volt előbb, és most az egyenletről vitatkozunk – ami a végeredményt tekintve irreleváns. A teremtés kárpitja egy XI. századi kézimunka, gobelin, ami feltárja nekünk az élet hajnalát, a teremtés csodáját!

Bibliaóra-vezető: Mikes Balázs

Mikes Balázs a gyülekezet diakónusa, aki civilben teológus és grafikus, elsősorban a középkorban készült, vallási témájú festmények alapján magyarázza az igét. A vetített illusztrációk alapján képet kaphatunk a középkorban élt ember hitéről, bibliaértelmezéséről, istenképéről. Mindeközben néző és előadó közösen ered az elveszett jelképek, szimbólumok nyomába. Sok érdekes információ is elhangzik a festmények alkotóiról, a mecénásokról, a képek megrendelőiről. Végső soron pedig a festmények maguk prédikálnak és mutatják be Isten csodálatos világát.

Időpont: 2022. január 27-án, csütörtökön este 6 órakor.

Élő és online alkalom.

Az alkalomról az élő közvetítés és a festményprédikációk-sorozat korábbi alkalmai megtekinthetők Youtube-csatornánkon.


Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása