Baptista Nagytábor 2022

Baptista Nagytábor 2022

Az idei Baptista Ifjúsági (MABIM) Nagytábornak július végén Tata adott otthont.

A program igencsak sűrű volt, a délelőtti alkalmak és szemináriumok mellett a délutáni lelkigondozások foglaltak el minket, de igyekeztünk kihasználni a sportolási lehetőségeket, illetve a tatai Öreg-tó közelségét is. Esténként újabb nagyalkalmak következtek, „hosszabb” dicsőítéssel és imaszolgálattal kiegészülve. A tábor során csodálatos volt megtapasztalni Isten kegyelmét és gondoskodását. Az alkalmak, a tanítás, a dicsőítés, valamint a lelkigondozások során is Isten jóakaratát és valóságát élhettük át. Külön öröm volt látni a fiatalok nyitottságát és hogy egyre nagyobb éhség, szomjúság tapasztalható az egyházban. A táborvezetőkkel és a szolgálói csapatban is szellemi, lelki egységet lehetett felfedezni. Külön hálásak vagyunk a tábor szervezői oldaláért és a közbenjáró csapatért hiszen az imádságos szívvel beletett rengeteg munkának kézzel fogható gyümölcsei voltak.

Ha egy mondatban kellene összefoglalni: mindannyiunk számára kiváltság volt a tábor, ahol Isten jóindulatát és áldásait közösen tapasztalhattuk meg.

Koltai Kristóf

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
30 éve építkezünk…

30 éve építkezünk…

Az ország első, Wesselényi utcai, idén immár 137 éves baptista imaháza 1994-ben került vissza az egyház tulajdonába. Azóta folyamatosan megújul, idén – újra – a tető van soron. Az épületet rendkívül megviselték az állami tulajdonban […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása