Baptista Nagytábor 2022

Baptista Nagytábor 2022

Az idei Baptista Ifjúsági (MABIM) Nagytábornak július végén Tata adott otthont.

A program igencsak sűrű volt, a délelőtti alkalmak és szemináriumok mellett a délutáni lelkigondozások foglaltak el minket, de igyekeztünk kihasználni a sportolási lehetőségeket, illetve a tatai Öreg-tó közelségét is. Esténként újabb nagyalkalmak következtek, „hosszabb” dicsőítéssel és imaszolgálattal kiegészülve. A tábor során csodálatos volt megtapasztalni Isten kegyelmét és gondoskodását. Az alkalmak, a tanítás, a dicsőítés, valamint a lelkigondozások során is Isten jóakaratát és valóságát élhettük át. Külön öröm volt látni a fiatalok nyitottságát és hogy egyre nagyobb éhség, szomjúság tapasztalható az egyházban. A táborvezetőkkel és a szolgálói csapatban is szellemi, lelki egységet lehetett felfedezni. Külön hálásak vagyunk a tábor szervezői oldaláért és a közbenjáró csapatért hiszen az imádságos szívvel beletett rengeteg munkának kézzel fogható gyümölcsei voltak.

Ha egy mondatban kellene összefoglalni: mindannyiunk számára kiváltság volt a tábor, ahol Isten jóindulatát és áldásait közösen tapasztalhattuk meg.

Koltai Kristóf

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk. Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, […]

Tartalom megosztása