Gyilkos indulatok – festményprédikáció

Gyilkos indulatok – festményprédikáció

Foytatódnak az inspiráló bibliaórák a Wessiben! Idei harmadik alkalmunkon az első testvérpárról és egyikük végzetes tettéről lesz szó.

A Biblia első elbeszéléseinek egyikében – a Genezis negyedik fejezetében – Káinról beszél, aki megöl egy másik embert. (1Móz 4:1-16). Káin Ádám és Éva első fia, testvére pedig – akkoriban egyetlen testvére – Ábel volt. A testvéri kötelék ellenére Káin megöli Ábelt. A történet ilyen korai beillesztése a Bibliába azt mutatja, hogy az emberölést rettenetes, szörnyűséges bűnnek tartották. A vérontás borzalmas természetét bizonyítja a családi kötelékek megszakadása, amikor az egyik testvér megöli a másikat. A Biblia és annak olvasói elítélik Káin tettét. Teológusok és laikusok nemzedékei töprengtek azon, mi motiválta Káint. Úgy tűnik, hogy a szöveg is ezt a kérdést vizsgálja, és több verset szentel Káin belső életének és a bűnre való készségének feltárására. Miért ölte meg Káin Ábelt? – a festményprédikáción ezt a kérdést is megvizsgáljuk majd.

Bibliaóra-vezető: Mikes Balázs

Mikes Balázs a gyülekezet diakónusa, aki civilben teológus és grafikus, elsősorban a középkorban készült, vallási témájú festmények alapján magyarázza az igét. A vetített illusztrációk alapján képet kaphatunk a középkorban élt ember hitéről, bibliaértelmezéséről, istenképéről. Mindeközben néző és előadó közösen ered az elveszett jelképek, szimbólumok nyomába. Sok érdekes információ is elhangzik a festmények alkotóiról, a mecénásokról, a képek megrendelőiről. Végső soron pedig a festmények maguk prédikálnak és mutatják be Isten csodálatos világát.

Időpont: 2022. március 31-én, csütörtökön este 6 órakor.

Élő és online alkalom

A festményprédikációk-sorozat korábbi alkalmai megtekinthetők Youtube-csatornánkon.

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása