Újra Szimfonikus istentisztelet a Wessiben!

Újra Szimfonikus istentisztelet a Wessiben!

Pandémiás és háborús időkben nem is olyan természetes, hogy ismét lehetőség adatik szimfonikus istentiszteletet megtartására. A nagy érdeklődésre tekintettel, június 26-án, vasárnap mindjárt kétszer is, 10:00 és 14:00 órától, azonos tartalommal.

Ez évben a fő téma a születés és halál, valamint ami közben, illetve ami utána történik menyegző formájában, továbbá reagálhatunk Dániel próféta intelmeire, választ kereshetünk az élet legfontosabb kérdéseire, és a hogyan, ki, mit, mikor mellett elmélkedhetünk azon, hogy vajon MIÉRT van élet egyáltalán és mi lehet ebben a mi szerepünk?

A szimfonikus istentisztelet a találkozások alkalma, ahol együtt van jelen a klasszikus, a himnikus és a dicsőítő zene, a művészi előadás és a közös éneklés, továbbá szimfonikus zenekar, dicsőítő csoport, énekkar, énekes és hangszeres szólisták, a különféle művészeti ágak, hívők és keresők, és ahol legfőképpen és mindenekelőtt Istennel találkozhatunk.

Szimfonikus istentisztelet 2022. június 26., vasárnap, 10:00 és 14:00

A részvétel ingyenes, de a nagy érdeklődésre való tekintettel az ülőhely biztosításához regisztráció szükséges.

Regisztráció: wessi.hu/szimfonikus-istentisztelet

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása