Nemzetközi imanap az üldözött egyházért

Nemzetközi imanap az üldözött egyházért

„Imáink eljuthatnak oda is, ahová mi magunk nem tudunk. Megnyílnak az országhatárok, a börtönfalak és minden zárt ajtó, amikor imádkozunk.” – Brother Andrew

Világszerte több mint 360 millió keresztényt üldöznek Jézus Krisztusba vetett hite miatt. Isten egy bensőséges és erőteljes hatással bíró ajándékkal ruházott fel minket: imáinkkal közbenjárhatunk másokért. Az imádság változást hoz az üldözött keresztények mindennapjaiba, és szellemi áttörést eredményez Krisztust tagadó nemzetek életében. Míg emberi léptékkel sok minden lehetetlennek tűnhet, az imádság területén nem létezik lehetetlen. 

A 2023-as Nemzetközi imanap a szubszaharai Afrikában élő keresztényekre fókuszál. A szanharától délre fekvő térséget összeomlás fenyegeti, mivel iszlamista támadások söpörnek végig a rajta. Nigériából kiinduló, vallási indíttatású erőszakhullám söpört végig a térségen, és ijesztő mértékben támadja a keresztény lakosságot olyan országokban, mint Burkina Faso, Kamerun, Mali és Niger. A dzsihádista terjeszkedés jelei Mozambikban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban és más országokban is jól láthatók. Az Open Doors legfrissebb kutatása szerint 2022-ben a hitük miatt megölt keresztények 95 százalékát ezekben az országokban ölték meg, sokukat megerőszakolják vagy elrabolják. Álljunk testvéreink mellé imádságban!

A nemzetközi imanap kezdeményezője az Open Doors felekezetközi misszió. A szervezet története 1955-re nyúlik vissza, amikor is egy fiatal holland férfi Bibliákat csempészett az akkori kommunista Európa üldözött keresztényei számára. Ez a fiatal holland férfi  Brother Andrew – András testvér – néven vált ismertté, s munkájának köszönhetően több mint hat évtizede támogatja az Open Doors az üldözött kereszténységet világszerte.

Forrás és további információ: opendoorsmagyarorszag.org

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
30 éve építkezünk…

30 éve építkezünk…

Az ország első, Wesselényi utcai, idén immár 137 éves baptista imaháza 1994-ben került vissza az egyház tulajdonába. Azóta folyamatosan megújul, idén – újra – a tető van soron. Az épületet rendkívül megviselték az állami tulajdonban […]

Tartalom megosztása
Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezeti Imakéthét 2024

Gyülekezetünk január 8. és 21. között ima- és böjtheteket tart, új, a korábbi imahetektől eltérő formában. Idén minden reggel egy-egy rövid videóüzenettel bátorítunk és hívunk a közös imádkozásra. Ezek az igei üzeneteket kora reggelente a […]

Tartalom megosztása