Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Gyülekezeti hétvégénk visszhangja

Egyéni és gyülekezeti identitásunk.

Lassan hagyománnyá válik gyülekezetünkben a közösségi hétvége megszervezése. Először 2015-ben vonultunk el Balatonszárszóra az SDG Családi Hotel és Konferenciaközpontba, hogy közösséget építsünk Istennel és egymással. Azóta – egy alkalommal másik helyszínen, a Covid miatt pedig 2020-ban kényszerszünetet tartva – örömmel és lelkesen készülünk ezekre a napokra. Ünnepnek is tekinthetjük a lehetőséget, amikor kicsit elvonulva a világ zajától együtt lehetünk Isten közelségében.

Izgalmas kérdés volt, hogy melyik téma elmélyítésére szánjuk ezt a két napot. A témaválasztást, előadásokat, csoportbeszélgetéseket legtöbb esetben kiválónak ítélték a visszajelzést adó résztvevők. Legnagyobb közösségi élményt a szombat este jelentette többek számára. Amikor betekintést nyerhetünk egymás életébe, harcaiba, nem csak az „ünneplő ruhás” énünket merjük megmutatni, hanem egymás küzdelmei, esetleges bukásai is tanulságul szolgálnak számunkra, ezek a testvéri kapcsolatok elmélyülésében, egymás tiszteletében is segítséget nyújtó pillanatok. Különleges alkalom is adódott szombat délután, amikor jó néhány testvér megtekintette a Balatonszabadi belterületén előleggel lefoglalt táborhelyet, ahol imádkoztak a leendő táborért, a projekt további előrehaladásáért.

Jövőre, velünk, ugyanitt?!

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

40 éve…

40 éve…

Negyven éve 17 ember elhatározta, hogy elfogadja Jézus Krisztus áldozatát és Isten mellett dönt. Meghal a régi életének és kezd egy olyat, aminek soha nem lesz vége. Felfogták, hogy az emberi lélek örökkévaló és nem […]

Tartalom megosztása
Lelkünk sebeinek gyógyulása

Lelkünk sebeinek gyógyulása

Október végén Tapolyai Emőke klinikai pszichológus volt gyülekezetünk vendége. Gyászolóknak szóló előadásban sokan kaphattak segítséget ahhoz, hogy megértsék, mi zajlik a lélekben gyász idején. A hitvalló keresztényeket különösen sok kérdéssel szembesíti ez a sokszor elhallgatott, […]

Tartalom megosztása
Baptista Nagytábor 2022

Baptista Nagytábor 2022

Az idei Baptista Ifjúsági (MABIM) Nagytábornak július végén Tata adott otthont. A program igencsak sűrű volt, a délelőtti alkalmak és szemináriumok mellett a délutáni lelkigondozások foglaltak el minket, de igyekeztünk kihasználni a sportolási lehetőségeket, illetve […]

Tartalom megosztása