Pihenés

Pihenés

Mindennapi életünkben a munka és a pihenés ritmusát természetesnek vesszük. Esténként lefekszünk aludni, hogy kipihenjük magunkat és másnap reggel újult erővel tudjuk kezdeni a napot. Időnként szabadságra megyünk, hogy pihenjünk, felfrissüljünk, erőt gyűjtsünk. A felfrissülés életbevágóan fontos, nem lehet testi-lelki betegség veszélye nélkül, büntetlenül elhanyagolni a pihenést. Mégsem sikerül mindig teljesen kikapcsolódni. Van, amikor egyszerűen nem mennek ki a fejünkből a feladatlisták, problémahalmazok.

A mindenható Isten is mintát adott azzal, hogy teremtő munkája befejeztével megpihent.

Néha azt gondoljuk, hogy a pihenés, kikapcsolódás veszteség, időpazarlás, pedig nagy hasznot hozhat – nyugalmat, higgadtságot, kiegyensúlyozottságot, az összpontosítás képességének javulását, fizikai és szellemi frissességet, jelentős előrelépést a teljesítőképességben. 

Legyünk hálásak a pihenés lehetőségéért! Próbáljunk úgy pihenni, illetve szabadságra menni, hogy ne maradjon feladat, amit a szabadidőnkben kellene elintézni! A pihenés jó lehetőség az alvásra, Isten előtti elcsendesedésre – imádságra, olvasásra, zenehallgatásra, sétára, kirándulásra, beszélgetésre. Természetes módon figyelni tudunk önmagunkra, szeretteinkre. Átgondolhatjuk,
hogy cipelünk-e felesleges terheket, olyan feladatokat, amelyek nem tartoznak felelősségi körünkbe, nyomasztó gondokat, sebeket, sértettséget. Fontos ezeket letenni, „elengedni”, hogy igazi nyugalom legyen a pihenésünk.

Légy csendben, és várj az Úrra! (Zsolt 37:7)

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Az ünnep mindig ünnep

Az ünnep mindig ünnep

Rendkívüli időszakot élünk-éltünk. Általunk korábban nem ismert problémákkal, kérdésekkel szembesülünk napról napra. Gondolatainkat időnként – gyakran? – uralják az aggodalmak, a gyász, a veszteség hullámai. Megváltozott mindennapi életünk és megváltoztak ünnepnapjaink. Lehet, hogy nehezebb ünnepelni […]

Tartalom megosztása
„Ha az a bomba felrobban, a közösség szűnt volna meg.” – Wessi történetek, 1. epizód

„Ha az a bomba felrobban, a közösség szűnt volna meg.” – Wessi történetek, 1. epizód

Új formátumot próbálunk ki internetes felületeinken. Gyülekezetünk tagjaival, vezetőivel beszélgetünk életük és a közösség összefonódásáról, érintve istentiszteleteink aktuális témáját, írásos és podcast, azaz online hanganyag formátumban közzétéve. Az első részben Mikes Balázs ült mikrofon elé, […]

Tartalom megosztása
Lelki építkezés

Lelki építkezés

Gyülekezetünkben a 2021. esztendő tanításainak témája a lelki építkezés lesz. A februári igehirdetés-sorozatot lelkipásztorunk, Kübler János gondolataival vezetjük fel. Már januárban is az alapozásról gondolkodtunk. Milyen a hiteles keresztyénség? Melyek azok a legfontosabb értékek, amelyek […]

Tartalom megosztása