Elkészülni, felkészülni!

Elkészülni, felkészülni!

Mindig nagy izgalommal várjuk mi, a szervezők és a résztvevők is a Szombat5 táborát.

Idén immár negyedjére mehettünk együtt táborozni – ezúttal a festői szépségű Bózsvára. A növekvő létszámnak köszönhetően kinőttük korábbi táborhelyeinket, így most 116 fővel az adventista közösség nyári táborába vendégeskedtünk, Budapesttől 260 km-re, a szlovák határhoz nagyon közel. A közösségben minden korosztály képviseltette magát, különböző felekezetekből. Olyan testvérek is ellátogattak a táborba, akiknek év közben kevésbé van lehetőségük szoros testvéri kapcsolatot gyakorolni. Érkeztek olyanok is, akik még eddig nem voltak az Úr követői és voltak lelkes Krisztus követők is.

Minden nap volt tanítás, dicsőítés és egyéni csendességre való lehetőség is. A tábor témája az Elkészülni, Felkészülni! gondolat köré épült. Vendég tanítónak Uzonyi Barnabást hívtuk, aki a Péceli Baptista Gyülekezet lelkipásztora, továbbá Kövesdi Áron, Koltai Kristóf, Kondor Marcell és Réz Ádám is tanított, bátorított minket. Az volt a vezetők szívén, hogy egyre inkább legyenek figyelmünk középpontjában a mai kor kihívásai, nyomásai alatt az elkészültség és a felkészültség. Igyekeztünk a programokat úgy összeállítani, hogy legyen időnk a közelben lévő természeti szépségekhez, látványosságokhoz is közel kerülni. Túráztunk, tóban fürödtünk, erdei vasutaztunk, sportoltunk délutánonként.

Nagyon barátságos és szolgáló szívű vendéglátóink voltak, kiemelkedően finom és tartalmas étrenddel voltunk ellátva. Segítőkészek voltak mindenben, az előre nem tervezett, kialakult helyzetek megoldásaiban is.
Összességében öt, Istentől megáldott csodálatos napban volt részünk, sok-sok megújulással, megfrissüléssel, újrakezdéssel és tanulságokkal. Hisszük, hogy ezek a táborok közösségkovácsoló erővel bírnak és a hívő életünk minőségét is nagyban meghatározzák.

Réz Anita

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Fiatal házasok hétvégéje

Fiatal házasok hétvégéje

2023. április utolsó hétvégéjét a fiatal házasok nagy részével egy kapcsolatépítő hétvégén tölthettük együtt. Gyülekezetünkben már több éve havi rendszeres, a párkapcsolat építésével foglalkozó találkozásokat szervezünk jegyesek és fiatal házasok számára annak érdekében, hogy kiegyensúlyozott, […]

Tartalom megosztása
70 év

70 év

1953. Pünkösd. Akkor a középiskolában minden reggel a Szabad Nép – rádión beolvasott – vezércikke meghallgatásával kezdődött meg a tanítás. Hit, Jézus neve vagy gyülekezet említése szóba sem jöhetett. De odahaza diakónus édesapám minden este […]

Tartalom megosztása