Esti mesék

Esti mesék

Isten életeket megváltoztató munkájáról szól Tósoki Renáta testvérünk Esti mesék című, zenei estje. Az ő történetét elmesélő alkalom az élet és az ÉLET nagy kérdéseiről szól, különleges módon téve bizonyságot mélységekről és magasságokról, Isten munkájáról, Krisztus közelségéről, az új ember születéséről.

Renáta így ír erről: Az est célja az volt, hogy a megszokottól eltérő módon, tabuk nélkül beszéljünk Isten gyógyító, szabadító munkájáról, amely nem mentes a küzdelmektől, nehézségektől, és ami sokszor a siralom völgyén át vezet, de mindemellett rengeteg csodával, áldással és Jézus különleges közelségével jár. Alkotótársaimmal az én történeteimet szólaltattuk meg. Mesélek a haláltól való megmenekülésemről és szorongásból, kényszerbetegségből történő gyógyulásomról, úgy, hogy igazi bátorítás legyen azok számára, akik hasonló mélységeket járnak be. Mindezt egy olyan sajátos zenei közegbe csomagolva, ami segít elhordozni a sokszor nehéz, fájdalmas tartalmat és mindemellett különleges élményt is nyújt.

Az Esti meséket rögzítette a PAX TV, a felvétel már a megtekinthető YouTube-on, és az estről szóló beszámoló mellett a Baptista egyház honlapján is.

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

Jótékonysági koncert  – gyülekezetünkért

A Vox Nova Baptista Férfikar jótékonysági koncertet tart április 27-én, szombaton, 17 órakor a Wesselényi utcai Baptista Imaházban. A koncerten klasszikus egyházi kórusművek, evangéliumi énekfeldolgozások hangzanak el. A belépés ingyenes, önkéntes adakozással az épület tetőhéjazat-cseréjét lehet támogatni. […]

Tartalom megosztása
Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. […]

Tartalom megosztása
Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

Krisztus hét szava a kereszten – festményprédikáció

2023-ban is folytatódik a festményprédikációk sorozata a Wessiben. Márciusi alkalmunkon a közelgő nagypéntek eseményeihez kapcsolódunk. Krisztus hét szava a kereszten: a haldokló Jézus utolsó szavai, melyeket az evangéliumok őriztek meg. Hagyományosan a rövid mondásokat „szavaknak” […]

Tartalom megosztása