Balatonszabadi táborhelyünk

Balatonszabadi táborhelyünk

Gyülekezetünk 2020 nyarán döntött úgy, hogy szeretne egy saját táborhelyet vásárolni, ahol tarthatjuk nyári gyermektáborainkat, és kisebb létszámú lelkigyakorlatos alkalmainkat. A gazdasági nehézségek ellenére két év alatt 25 millió forint adomány gyűlt össze a célra. A lehetőségek felmérése után kiderült, hogy az olyan, azonnal használatba vehető, kiépített táborhely, amire eredetileg gondoltunk – az egyébként minden várakozást felülmúló adományozott összeg ellenére – nem elérhető számunkra. Azaz céljainkat csak több lépésben fogjuk tudni megvalósítani.

Sok ingatlan megtekintése, lehetőségeink végiggondolása valamint Isten színe előtt való imádkozás után hangolódott rá a szívünk múlt év végén egy Budapestről autóval egy óra alatt elérhető, egy focipályánál is nagyobb méretű balatoni telekre, mely a siófoki Aranyparttól biciklivel 15 perces távolságra van. Az elöljáróság javaslatát a gyülekezet támogatta, így ezt a telket, a rajta álló nagyjából 50 négyzetméteres házzal 2023. január 3-án megvásároltuk. A telket azóta bekerítettük, a céladományokból még rendelkezésre álló pénzből és a gyülekezet önkéntes munkájával pedig elkezdődött a kis ház felújítása.

Új táborhelyünk vásárlásának különlegessége, hogy jubileumi évünkben tette lehetővé számunkra az Úr. Gyülekezetünk ebben az évben ünnepli megalakulásának 150. évi évfordulóját. A Hársfa utca és Wesselényi utca sarkán levő telket pedig, ahol mai imaházunk áll 139 évvel ezelőtt vásárolta meg alapítónk, Meyer Henrik. Istennek terve volt azzal a telekkel és hisszük, hogy új táborhelyünk telkével is terve van!


A budapesti telken imaházunk 136 évvel ezelőtt augusztus 20-án nyitotta meg kapuit. Balatoni táborunkat szintén augusztus 20-án szeretnénk felavatni istentisztelet keretében.

Az alkalom nyitott, ha részt kívánsz venni, kérjük itt regisztrálj!

Időpont: 2023. augusztus 20., vasárnap | 10:00 óra
Helyszín: 8651 Balatonszabadi, Dózsa György út 66.

A táborhely autóval a Jókai utca felől közelíthető meg.

A Wessselényi utcában ezen a vasárnapon nem tartunk istentiszteletet.

Tartalom megosztása

Kapcsolódó tartalmak

Házas-hétvége

Házas-hétvége

Harmadik alkalommal gyűltek össze a gyülekezet házaspárjai az immár hagyományosnak mondható Házas-hétvégére. Idén május végén, Parádfürdőn az Erzsébet Park Hotelben és az azt körbeölelő természetben tölthettük el közösen a teljes hétvégét gyülekezetünk lelkipásztorával és feleségével […]

Tartalom megosztása
Rendelkezés adónkról

Rendelkezés adónkról

Minden adófizetőnek lehetősége van arra, hogy évente az adójából 1+1 százalékot az általa meghatározott egy-egy kedvezményezett javára juttasson. A rendelkezés nem kötelező, de aki élni kíván ezzel a lehetőséggel, annak rendelkezőnyilatkozatot, nyilatkozatokat kell adnia. Rendelkezési […]

Tartalom megosztása
Látogatás Kiskőrösön

Látogatás Kiskőrösön

Január 10-én Kiskőrösön az idősek otthonában meglátogattuk Gajdics Györgyné és Nagyné Bencsik Julika testvérünket. A találkozás nekünk mindig ünnep – mondták és nagy szeretettel érdeklődtek a gyülekezet és különösen az ifjúság iránt. Elmondták, hogy minden nap imádkoznak a gyülekezetért, […]

Tartalom megosztása